Vlastníkem nového působiště je Magistrát města Prostějova.

„Opravné a klasifikační zkoušky žáků, které se budou konat sedmadvacátého srpna, proběhnou již na tomto novém působišti školy," vzkázalo na webových stránkách ART ECONu vedení školy.

Opustí sídlo OP i závod na výrobu obleků na míru – měřenek?

Někdejší „zlaté vejce" koupila na počátku června prostějovská společnost AMF Reece CR. Jednatel firmy Igor Komloš pro ČTK uvedl, že výrobu měřenek míní v sídle OP ve Vrahovicích provozovat jen dočasně.

„Výrobu budeme postupně stěhovat do našeho prostějovského areálu," nechal se slyšet krátce po koupi závodu. Podle dobře informovaných zdrojů dosud AMF Reece s přemístěním výroby nezačal.

V areálu OP také nadále funguje outletová prodejna. Otevřeno má ve všední dny a v sobotu dopoledne.

Deset vážných zájemců o sklady

Podnikatelé v oblasti velkoobchodu do středy navštěvovali sklady Oděvního podniku.

„K prodeji jsme nabízeli celé sklady v nichž je nejrůznější sortiment oděvářských výrobků a materiálů," popsal Milivoj Žák, předseda představenstva OP.

Cenové nabídky měli zájemci zasílat na adresu insolveční správkyně Oděvního podniku Miroslavě Horské nejpozději do středy 15. srpna 2012 do poledne.

„O sklady mělo zájem zhruba deset vážných zájemců," zmínil se Žák. Zdůraznil, že konečné nabídky s cenou však eviduje insolvenční správkyně.

Horská požádala v červenci soud o souhlas s prodejem sídla OP.

„Vážená paní samosoudkyně, žádám vás o udělení souhlasu s prodejem nemovitého majetku mimo dražbu," sdělila.

Na vyjádření čeká. „Odpověď jsem zatím neobdržela," řekla v pondělí dopoledne správkyně Oděvního podniku.

OP skončil v úpadku na počátku roku 2010. Věřitelům, kterých je celkem 555, dluží více než 2 miliardy korun. Znalci odhadli majetek firmy na necelou miliardu korun.

Oděvní podnik dosud provozuje několik obchodů nabízejích zboží ve výprodejích. Pro firmu stále pracuje více než stovka zaměstnanců.