Četba má ve škole zelenou. "Nápad instalovat před školu knihobudku vznikl nezávisle s naším vlastním projektem. Naše učitelky vymyslely již dříve projekt Čtení nás mění. Kniha je nedomyslitelnou částí výuky. Máme vytvořenou knihovnu, do které nám darovali knihy rodiče a prarodiče našich žáků, některé i s věnováním," informoval ředitel ZŠ E. Valenty Radim Weisser s tím, že knihovna je dětmi využívána jako odpočinkový koutek o přestávkách.

Knihobudku darovala škole předsedkyně Okrašlovacího spolku.

"Všechny mé děti prošly školou E. Valenty. V současnosti ji navštěvuje náš nejmladší. Současně jsem i členkou školské rady, takže mám přehled o tom, co se ve škole děje," usmívala se dárkyně Milada Sokolová a pokračovala: "Ve spolupráci s Městskou knihovnou jsme zakoupili čtyři knihobudky a jedna z nich byla doposud neumístěná. Jsem ráda, že stojí před školou E. Valenty."

Projekt knihobudek odstartoval v roce 2015, kdy se první z nich objevila v Kolářových sadech. Další jsou v aquaparku a Husově náměstí.

"Máme zkušenosti, že dobře slouží do té doby, než si je vyhlédne nějaký bezdomovec a knihy, které tam lidé přinášejí, si odnesou. Myslím, že je prodávají v antikvariátech. Neustále je tak musíme doplňovat. Naštěstí se stále nachází spousta dárců," děkuje závěrem Milada Sokolová.