„Snažíme se tak reflektovat na požadavky turistů a nabídnout jim kromě rychlovek i oblíbenou klasiku v podobě polévek, guláše a dalších klasických jídel. Proto jsme zainvestovali do nové kuchyně a zároveň vyhověli i požadavkům hygieny,“ shrnul plumlovský místostarosta Martin Hyndrich s tím, že milionový projekt zhruba z půlky pokryla dotace. Zbytek pak uhradilo město.

„Vybavení kuchyně bude obsahovat vše, aby splňovalo i ty nejnáročnější standardy pro vaření. Právě tvoříme vhodný jídelníček a sháníme kuchařského mistra,“ prozradil dále místostarosta.

Lidé si připravovanou novinku chválí.

„Je to fajn, já si tam to smažené moc nedávala, snažím si držet linii. Ale polévku si ráda dám,“ reagovala Jitka Suchánková z Prostějova, která do kempu občas zavítá na svých cyklotoulkách.

Jedna věc ji ale v kempu chybí a tou je lepší vyžití pro děti. „To dětské hřišťátko tam je takové ubohé. Sice přibyla nová atrakce v podobě vzduchové trampolíny, ale i tak by to chtělo změnu,“ domnívá se Jitka Suchánková.

Místostarosta Hyndrich má pro ni pozitivní zprávu. „I na nové hrací prvky pro děti dojde. Věřím, že už třeba v roce 2020 bychom s tím mohli pohnout,“ nechal se slyšet.

5.2.2019. Petra Kvitová vypovídala v kauze jejího přepadení u Krajského soudu v Brně
Kvitová u soudu: Všude byla spousta krve, nabídla jsem mu 10 tisíc
Letitou budovu němčické školy čekají velké opravy
Školu v Němčicích zavře velká oprava, stovky dětí musí jinam

Pustí se i do kanalizace a vodovodu

Výstavbou kuchyně či plánovaným vyžitím pro děti však výčet nových investicí ve Žraloku zdaleka nekončí. Chystá se náročná akce v podobě odkanalizování areálu doprovázená i realizací vodovodního přivaděče.

„Novou vodu v kempu chceme proto, abychom s ní tolik nemuseli šetřit. Stávalo se, že v letních měsících její množství stačilo jen tak tak,“ vysvětlil místostarosta Hyndrich.

„Máme hotový projekt, chystáme se žádat o dotace a předpokládáme, že s první etapou realizace by se mohlo začít už letos na podzim,“ doplnil místostarosta a dodal, že po ukončení této akce se budou ve Žraloku moci pustit i do rekonstrukcí a výstavby nových chatek.

Letos se kemp otevře prvním zájemcům 13. dubna a jak dokazují čísla, jeho návštěvnost roste.

„Rok od roku se těší stále větší oblibě,“ potvrdil správce kempu Petr Piňos s tím, že třeba právě na ten otevírací víkend přijal již rezervace na všechny chatky.

Zároveň návštěvníky ujišťuje, že se v sezoně bude na co těšit i co se skladby akcí týče.

„Ty tradiční doplní některé nové. Navíc nám roste i zájem o pořádání svateb tzv. na zelené louce,“ zmínil se Piňos.

A má jednu dobrou zprávu i pro studenty. „Stále hledáme brigádníky pro obsluhu občerstvení. Své nabídky mohou případní zájemci zasílat na email: atczralok@seznam.cz,“ doplnil Piňos.

Rozhledna Kopaninka v Repechách
Kopaninka soutěží o rozhlednu roku. I vy ji můžete podpořit
Plumlovská přehrada - pláž U vrbiček
Kdo s koho? Na přehradě se schyluje k „boji o pláž“

V Mostkovicích staví chatky

Konkurenci má kemp Žralok v blízkém okolí snad jen v Autokempu Přehrada nad hrází u Mostkovic. Ale ani tam co se týče investic nezahálejí.

„Každým rokem spravujeme chatky v kempu,“ uvedl starosta Mostkovic Jaroslav Peška s tím, že loni zbourali hned šest starých chatek a nahradili je novými. Letos čeká stejný osud čtyři chatky.

„Do budoucna chystáme také rozsáhlou rekonstrukci sociálního zařízení v kempu,“ doplnil starosta Peška.

Oba kempy mají však jedno společné. Jsou závislé na kvalitě vody v přehradě a Podhradském rybníku. Provozovatelé tak doufají, že letošní koupací sezona bude co možná nejdelší.

Chátrající motel Čubernice u plumlovské přehrady
Čubernice půjde časem k zemi. Mají tam vyrůst rodinné domky
Místo u říčky Hané nedaleko Němčic nad Hanou, kde byla nalezena mrtvola
Na podzim našli u říčky Hané utopence. Teď už se ví, kdo to byl