Hlavním produktem Modřanské potrubní je výroba ohybů a jednotlivých segmentů potrubí pro zpracovatele energie. Největším odběratelem výrobků je ČEZ. Město Prostějov včera podepsalo s firmou smlouvu o prodeji pozemků.

„Volba pro rozšíření stávající výroby padla na Prostějov proto, že leží mezi dvěma velkými průmyslovými uzly, a to mezi Ostravou a Brnem. Rozhodující bylo také to, že Prostějov má silné zázemí ve strojírenství. Očekáváme, že zde najdeme kvalitní pracovní síly,“ vysvětlil důvody, proč stavět závod právě v Prostějově, generální ředitel firmy a předseda představenstva Tomáš Medek.

Už nyní zástupci Modřanské potrubní navazují kontakty se střední průmyslovou školou a s odbornými učilišti se strojním zaměřením a hledají možnosti spolupráce. „Chceme na podporu vzdělávání využít i granty z Evropské unie. V závodě budeme potřebovat zámečníky, svářeče i obráběče kovů,“ vyjmenoval Medek, který je absolventem prostějovské strojní průmyslovky.

„Považujeme to i za náš úspěch, když v Prostějově podnikají úspěšné firmy. Modřanská potrubní zde bude působit dlouhodobě, pomůže zlepšovat pohled na město a zapojí se formou podpory kultury a sportu do života města,“ nastínil možnou spolupráci s novým investorem místostarosta Miroslav Pišťák.

Pozemků v průmyslové zóně je už relativně málo. Proto si město investory vybírá. Důležitým hlediskem je počet nově vzniklých pracovních míst. Těch tady Modřanská potrubní vytvoří sto deset. Společnost má roční obrat až 15 miliard korun a na vybudování závodu v Prostějově zatím počítá s částkou 600 milionů korun. To podle Tomáše Medka není konečný stav. Firma se bude rozvíjet i v následujících letech, přičemž ve fázi výstavby závodu bude dostatek práce pro více místních firem.