Komplex bude konkurovat zejména obchodní galerii Arkáda u Tesca v Držovicích. Nabízí se otázka, je–li v Prostějově pro dvě obchodní zóny tohoto druhu dostatečná kupní síla. Do Prostějova se navíc chystá vstoupit další zahraniční investor, který plánuje postavit multikomplex s butiky a službami přímo v centru města.

„Určitě nastane přetahování o zákazníky. Prostějov není pro dvě rozlehlé obchodní zóny dostatečně velký. Například Olomouc, která je třikrát větší než Prostějov, má tři obchodní zóny, které se jen tak tak drží nad vodou. A to ani nemluvím o tom, že by v centru Prostějova měl vyrůst další, tedy třetí obchodní komplex,“ uvedla manažerka Obchodního centra Arkáda Michaela Smrčková. „Naší výhodou je dobrá lokalita blízko u dálnice. Jak se nám a konkurenci povede, to uvidíme,“ dodala Smrčková.

Obchodníkům z Arkády nyní nezbývá, než se připravit na případný úbytek zákazníků. „S něčím takovým jsme museli počítat. Je to přirozený vývoj. Čas ukáže, co bude dál,“ reagovala majitelka jednoho z butiků Petra Bartošková.

„Konkurovat s Arkádou si určitě budeme,“ potvrdil Pavel Jirásek z developerské společnosti CPI Group s tím, že v novém komplexu se počítá s dvanácti až patnácti obchody. „Bude se tu prodávat sportovní zboží, konfekce, obuv a samozřejmě také drogistické a doplňkové zboží,“ vyjmenoval Pavel Jirásek.
Developerská společnost CPI Group, která staví obchodní zóny u hypermarketů v celé České republice, získala před nedávnem potřebné stavební povolení. Výstavbu zóny zahájí zhruba na jaře příštího roku. Obchody budou zabírat plochu asi osmi tisíc metrů čtverečních.

Přečtěte si také: