„Půjde o paroplynovou elektrárnu,“ informoval prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil s tím, že nedostatek elektrické energie pro firmy v zóně se zatím podepisuje kupříkladu na provozu společnosti Modřanská Potrubní.

„Stavět začneme nejspíš na jaře příštího roku a do vybudování elektrárny investujeme dvě miliardy korun,“ uvedl Bohuslav Bernátek, předseda představenstva společnosti Moravia Energo. Podotkl, že investice se firmě vrátí do deseti let.

Zkolaudovaná elektrárna by měla stát v průmyslové zóně do tří let od podpisu smlouvy. Pokud se tak nestane, hrozí investorovi padesátitisícová pokuta za každý měsíc prodlení. Město také může v případě, že stavba do tří let nebude vůbec zahájena, od smlouvy odstoupit.

„Elektrárna by mohla stát do čtyř měsíců od zahájení stavby,“ prohlásil Bohuslav Bernátek.

Zařízení by časem mohlo napájet elektřinou a teplem nejen firmy v průmyslové zóně, ale i město. „Tato vize je ale zatím hodně vzdálená,“ poznamenal místostarosta Uchytil.

„Věřím, že tomu tak bude. Jsme totiž schopni nabízet teplo za hodně zajímavé ceny,“ reagoval Bernátek. Areál zařízení na výrobu energie a tepla z plynu zabere plochu dvou fotbalových hřišť. Investor za pozemky zaplatí městu pět milionů a sedm set tisíc korun.