Policisté v Prostějově řeší případ znásilnění mladé dívky. Tu měl pachatel ve středu ve večerních hodinách v prostějovských Smetanových sadech u kina Metro 70 donutit k souloži

„Dvacetiletá žena oznámila na policii, že byla znásilněna v parku u kina poblíž ulice Vápenice, kudy procházela na cestě domů. Pachatel ji podle její výpovědi dohonil, uchopil zezadu a odtáhl do křoví u hradební zdi, kde ji znásilnil,“ informovala o případu severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. V obavách o svůj život se dívka nebránila ani nekřičela. Policistům vypověděla, že zná pachatelovu přezdívku.

„Krátce po činu jsme zadrželi osmatřicetiletého muže a umístili jej do cely. Policejní komisař zahájil jeho stíhání pro podezření z trestného činu znásilnění,“ doplnila prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková s tím, že komisař se chystá v nejbližších dnech podat podnět státnímu zastupitelství na vzetí obviněného do vazby.

V případu však nastal obrat. Žena den poté totiž změnila svou výpověď a policie muže propustila z vazby.

„V současné době kriminalisté posuzují, zda se jednalo o trestný čin či nikoliv,“ poznamenala Nedělníková. Jak dodala, k pohlavnímu styku mezi mladou ženou a mužem došlo, ale zřejmě ne tak, jak dívka policistům vypověděla.

Prostějovští kriminalisté řešili v loňském roce celkem jedenáct případů znásilnění a pokusů o znásilnění. Více než polovinu těchto závažných trestných činů se jim podařilo objasnit.

„V sedmi z jedenácti případů, které jsme v regionu šetřili, se jednalo o znásilnění. V průběhu vyšetřování jsme totiž zjistili, že čtyři případy znásilnění se vůbec nestaly, oběti si je buďto vymyslely, nebo se nestaly tak, jak je popisovaly,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí.

K poslednímu případu prokázaného znásilnění došlo v Prostějově v sobotu 15. září kolem třetí hodiny ráno v Kolářových sadech.

„Devatenáctiletá dívka procházela tehdy Jungmanovou ulicí. Přistoupil k ní neznámý muž, chytil ji, povalil na zem a pak odtáhl do přilehlých Kolářových sadů. Tam dívku i přes její aktivní odpor znásilnil,“ řekla Nedělníková. Po pachateli policie stále pátrá.