"Při nedělní obhlídce pozemků jsem zjistil, že mám sklizeno na 60 až 80 metrech čtverečních. Museli přijet krást minulý týden, ještě před příchodem dešťů," popsal Deníku Radim Luňáček, který pěstuje brambory na sedmi hektarech a rozváží je po celém Prostějovsku.

"Podobné krádeže řešíme každý rok, ale v takovém rozsahu se to ještě nestalo. Počítám, že těch zlodějů muselo být víc a pořádně si mákli. Vykopat okolo pěti metráků, to dá práci a zabere i nějaký čas," komentuje škodu s nadsázkou Radim Luňáček.

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve získala hned na svém prvním mezinárodním vystoupení zlatou medaili.
Whisky z Prostějova získala zlato v Londýně

To, co se mu stalo, na policii neoznámil. "Myslím, že to nemá význam. Brambory jsou pryč, nikdo nikoho neviděl a nevěřím, že by vyšetřování něco změnilo. Jen bychom ztráceli zbytečně čas."

Nyní prý bude věnovat více času hlídání.

"Máme pozemky v blízkosti frekventované cesty mezi Vícovem a Ohrozimí. Kdyby někdo viděl osoby pohybující se v polích, ať mi dá, prosím, vědět," žádá pěstitel o pomoc.

Značkový rum za více než pět tisíc korun si chtěli odnést zloději z prostějovského supermarketu.
Strážníci řešili plivanec do obličeje a krádeže drahých rumů

Nakradené brambory podle něj dlouho nevydrží. "Jedná se o pozdní odrůdu, myslím, že tomu, kdo je ukradl, jich polovina shnije," míní Luňáček.