„Je to tady špatné. Po čtvrté hodině už z bytu ani nevycházím,“ svěřila se čtyřiasedmdesá­tiletá Františka Junková z Okružní ulice. Její sousedku prý před nedávnem někdo u Kaflandu přepadl. „

Shodil ji, až upadla na kolena. Pak jí sebral tašku,“ popsala Junková s tím, že žena loupež policistům nehlásila.

Ředitel prostějovských strážníků Jan Nagy potvrdil, že z pohledu krádeží byla oblast kolem Kauflandu v Okružní ulici vyhodnocena loni opravdu jako nejhorší v Prostějově. „K loupežím docházelo v nejvyšší míře nejen v Okružní ulici, ale také v Jezdecké a v Brněnské,“ doplnil Nagy.

Jeho zástupce Libor Šebestík před nedávnem ujistil, že na tyto lokality se okrskáři a hlídky zaměřují nejvíc: „Díky tomu se nám ke konci roku podařilo zadržet krátce po činu pachatele, který ženě brutálně strhl kabelku z ramene.“

Co si o činnosti strážníků myslí lidé, kteří v nejrizikovější oblasti ve městě žijí? „Občas je zde vidívám v autě,“ krčí rameny Františka Junková.

Které oblasti v Prostějově považujete za nejrizikovější? Hlasujte v naší anketě vpravo, popřípadě přispějte svým názorem do diskuse pod článkem.

Na Husáku bitky, v Kolářových sadech drogy

Jednašedesátiletá Dana Ruthová tvrdí, že strážníky vidívá kontrolovat spíš řidiče než číhat na zloděje. Žije přímo mezi Brněnskou a Okružní ulicí, ale strach si nepřipouští. „Spíš se bojím chodit přes Husovo náměstí a do Kolárových sadů,“ řekla.

Údaje z policejních záznamů však její obavy jednoznačně nepotvrzují. Na Husově náměstí se krádeže a loupežná přepadení neodehrávají příliš často. Spíš jsou tu na pořadu dne bitky mezi rodinnými příslušníky tamní komunity a rušení nočního klidu. V Kolářových sadech si dávají občas dostaveníčko mladí uživatelé drog, ale došlo tu v posledních letech také k několika násilným činům. (rh)