A bylo opět na co se dívat. Studentky a studenti při vytváření patnácti módních kolekcí nešetřili nápady a nebáli se ani výstředních tvarů či materiálů.

Různorodá byla i inspirace. Zatímco první z kolekcí měla evokovat vlčí máky, další pro změnu chomáče bavlny. Jiná zase byla věnována celá knoflíkům.

"Řekla bych, že je těžké určit nejhezčí kolekci, porotě nezávidím. V některých případech vyniká materiál, v dalších fantazie, jindy je to dokonce až malé divadelní představení," uvedla ředitelka pořádající školy Ilona Raková s tím, že i Art Econ má dvojí zastoupení.

"V obou případech představuje pět modelů, přičemž modelky jsou zároveň autorkami. O to více je potřeba je ocenit," řekla dále.Zlatá Jehla, to však není pouze pastva pro oči. Pro autory se jedná zároveň o možnost jak se ukázat, případně vyhrát některou z jedenácti cen. O nich rozhodovali diváci ale hlavně pětičlenná porota v čele s Adélou Bartlovou.

"V porotě máme každá jiný vkus. Vždy se ale snažíme hodnotit podle nápadů, zpracování, sledování módních trendů i dodržení zadání," řekla k tomu, jak pětice žen rozhoduje.

A zároveň také akci pochválila.

"Úroveň modelů je velice dobrá. Je vidět, že si studentky daly záležet," ocenila jejich práci.

Tu měla šanci poznat nejen mládež z módních škol ale i žáci těch základních. Přičemž jedna z nich mohla vyhrát dvacet vstupenek do akvaparku.

Většinu však publika přesto tvořili studenti či spíše studentky.

"Jsem zde poprvé, chodím do prvního ročníku na střední," uvedla třeba Andrea Jančíková.

Ta po shlédnutí druhé ze tří řad kolekcí měla jasno.

"Většina je spíš na koukání. Ale jedna se mi zde už moc líbila, do té bych klidně šla, nosila bych ji. Na název té kolekce si nevzpomenu, vím jen, že autor byl ze Slovenska," vyjádřila se.