Kromě toho, že děti mohly být třeba krávám blíž než obvykle si totiž také mohly vyzkoušet vánoční zvyky, třeba pouštění lodiček, a společně s rodiči také navštívit vánoční jarmark.

„Návštěvnost je dobrá. Hlavně aby vyšlo počasí. A třeba vyjde také narození telátka v přímém přenosu," prozradila pořadatelka akce Zlata Mádrová. Tým organizátorů pod jejím vedením nabídl návštěvníkům mnohé: jízdu na koni, hlazení telat, jarmark i živý betlém. Během něj zazněly i na trubku hrané koledy.

Řada návštěvníků však přišla především kvůli zvířatům. Vánoční program pak brali jako bonus navíc. „Jsme zde hlavně kvůli koním, malá je zbožňuje," uvedla třeba Lucie Ellnerová. „Vždy všechno ohmatá, nechá se olízat od krav a je spokojená. Chodíváme sem, nejsme zde zdaleka poprvé. A líbí se nám to tady," prozradila žena.

Akce dala také možnost ukázat lokálním řemeslníkům a výrobcům, co dovedou. Na jarmarku, který Zlatá farma také uspořádala, tak bylo k zakoupení mnoho kalendářů, dekorací či hraček. Se svými výrobky se pochlubila také společnost Herba Lena, koně pak zapůjčila stáj Štístko, která se stará o pro jiné nechtěná zvířata.