Na zpracování nového projektu uvolnila prostějovská radnice 91 tisíc korun. Mostkovickou obecní kasu bude to bude stát necelých 114 tisíc korun. Nová asfaltová stezka bude dlouhá necelých tři sta metrů a široká více než tři metry. Začít stavět by se měla na jaře 2025.

Projekt zpracuje opět kancelář z Ostravy

"Odbor rozvoje a investic oslovil ostravskou projekční společnost Dopravní projektování, která zpracovala projektovou dokumentaci pod názvem ´Rekonstrukce účelové komunikace mezi obcemi Domamyslice a Mostkovice´, v roce 2010," informoval náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO) s tím, že vedení města požádalo o zpracování nové dokumentace.

Mostkovice chtěly stavět už letos

"Komunikace je v našem katastru až ke křížku. Měli jsme v plánu, že ji opravíme, protože když zaprší, není tam příjemná cesta. Nakonec přišla tahle nabídka z Prostějova, tak jsme se rádi přidali," uvedl Jaroslav Peška, starosta Mostkovic.

Projekt by měl být hotový na podzim

"Požádali jsme o předložení cenové nabídky na zpracování nové projektové dokumentace. Ta bude řešit opravu stávající místní účelové komunikace v délce 290 metrů s předpokládanou šířkou 3,3 metru," doplnil Rozehnal.

Příjezdové cesty ke garážím v Prostějově. 3.4. 2024
Město má jasno. Příjezdové cesty ke garážím si opravte sami, vzkazuje

Nová komunikace bude mít asfaltobetonový povrch s odvodněním do volného terénu. "Součástí projektu bude i inženýrská činnost, povolení stavby a zpracování položkového rozpočtu pro výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ přiblížil náměstek primátora.

Předpokládaný termín odevzdání projektové dokumentace, ovšem bez inženýrské činnosti, je 30. září 2024. "Pokud půjde všechno dobře, myslím, že by se mohlo začít stavět na jaře příštího roku. Ta cesta potřebuje opravit, využívá ji spousta lidí, kteří míří do okolí plumlovské přehrady," uzavírá Peška.

Frekventovaná spojka mezi Domamyslicemi a Mostkovicemi se dočká po více než deseti letech úsilí nového povrchu.Frekventovaná spojka mezi Domamyslicemi a Mostkovicemi se dočká po více než deseti letech úsilí nového povrchu.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Firma Dopravní projektování předložila cenovou nabídku ve výši 90 750 korun včetně DPH pro část cesty v katastru Prostějova-Domamyslic. Pro část stezky v katastrálním území Mostkovice činí cenová nabídka 113 740 korun včetně DPH.