Jak se vůbec ke kormidelnickému pádlu dostal?

"Začalo to u nás ve firmě. Rebelky nás tehdy trénovaly. Udělal jsem si zkoušky na vůdce malého plavidla a stoupl si na kormidlo," popisuje Drahomír Zelina a dodává: "Ve firemní posádce to postupem času začalo vztahově trochu skřípat, tak jsme přešli společně s manželkou k Rebelkám."

Ostřílený fotbalista svého kroku nemusel litovat. Na stará sportovní kolena se dočkal i mimořádného úspěchu.

"Vytvořila se úžasná parta. Holky vytvořily super tým, začalo se mnohem více trénovat a přišly i výsledky. Loni jsme si vypádlovali titul mistrů České republiky," usmívá se Zelina.

Pro ostřejší slovo nejdou daleko

Ve fotbale řídil z pozice stopera obranu, teď má na povel jedenáct svéhlavých žen.

"To se nedá porovnávat. Já sice řídím loď, ale holky vlastně řídí mě. Ve fotbale, když udělá jedinec chybu, tak se to vymstí. Na lodi se dá chyba jedince napravit. To je zásadní rozdíl," srovnává někdejší řízný bek a se smíchem doplňuje: "Holky jsou ale horší v tom, že opravdu nejdou pro ostřejší slovo daleko. Chlapi taky nadávají, ale moje holky jsou opravdu dračice. V jádru je to ale asi podobné. I když na hřišti jsem setřel spoluhráče já, na lodi holky setřou mě."

Laik si řekne, že kormidelník je hlavním šéfem na lodi.

"Právě, že kormidelník na dračí lodi vůbec nešéfuje. Řídí to první dvě pádlařky, které udávají tempo a pak bubeník. Já jsem opravdu jen lodivod, který se veze," prozrazuje Zelina.

Podobnost s fotbalem je ve vnímání úspěchů a případných neúspěchů.

"Když holky vyhrají, tak jim vždycky říkám, hezky jsem se svezl. Pokud ale nevyhrají, tak za to samozřejmě může kormidelník. Je to jako ve fotbale, tam za porážky může vždycky trenér nebo rozhodčí a vyhrávají pouze hráči," zamyslel se s trochou nadsázky Zelina.

Holky na sobě neskutečně makají

Zkušený sportovec, jenž prošel profesionálním fotbalem své svěřenky obdivuje.

"Musím uznat, že holky jsou opravdu dříčky. Makají na sobě neskutečně a mají v sobě obrovskou ctižádost vyhrávat. Navíc ve sportu, na který ještě finančně doplácejí," hovoří o svých parťačkách Zelina s obdivem.

Současnou pozici, by mohla na první pohled většina chlapů kormidelníkovi závidět. Sám, mezi smečkou krásných vysportovaných žen.

"No… Například předloni jsem s nimi byl na noc den před závody na Pavlově… Od té doby už jezdím raději až ráno přímo na závod," nechtěl kormidelník zabíhat příliš do podrobností a na závěr ještě přidal: "Největší problém je v šatně, když se holky převlékají. Holky jsou bezprostřední, bez zábran. Ony mi říkají zůstaň, si náš. Snažím se být gentleman, ale pořád jsem přece jenom chlap…"