"Pro nás je zisk takových ocenění důkazem, že svou práci děláme dobře a na světové úrovni," říká Boris Rajdl, marketingový manažer Palírny U Zeleného stromu.
Jeho slova potvrzují i ocenění z let minulých. Prostějovská žitná whisky je získala například ve Varšavě, Hongkongu, Londýně nebo v San Franciscu. Stará žitná myslivecká tentokrát zvítězila ve světové soutěži Japan Awards se svou variantou Bourbon Cask Reserve a sedmiletou Selection v kategorii whisky.

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve získala hned na svém prvním mezinárodním vystoupení zlatou medaili.
Whisky z Prostějova získala zlato v Londýně

Pro Českou republiku se jedná o velkou prestiž. "Pro milovníky české tradice a českých značek je to důvod k hrdosti, že jsou české značky takto úspěšné i v zahraničí a že české řemeslo má ve světě zase skvělý ohlas," potvrzuje Rajdl.

Prestižní ocenění usnadňuje export

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve získala hned na svém prvním mezinárodním vystoupení zlatou medaili.Stará žitná myslivecká Bourbon Cask ReserveZdroj: se svolením Palírna U Zeleného stromu"Zisk zlaté medaile ze světové prestižní soutěže je při vstupu na nové trhy jedním z důležitých argumentů, že se jedná o kvalitní whisky, která bude mít srovnání s konkurencí," říká ředitel exportu Lukáš Kakalejčík.

Pootevřou se dvířka do země vycházejícího slunce

"Japonsko je velmi náročná whisková země. Jedná se o třetí nejsilnější alkoholový trh na světě a zahraniční produkce zde čítá jen asi 15 procent. Není tedy vůbec jednoduché se zde etablovat. Činíme ale kroky k tomu, abychom v dohledné době uspěli se Starou žitnou mysliveckou i zde," doufá v úspěch Kakalejčík.

Palírna U Zeleného stromu

Stará žitná mysliveckáStará žitná mysliveckáZdroj: https://palirnauzelenehostromu.cz/Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice.

Mezi nejznámější značky patří Starorežná, B42V Vodka, Heffron či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, NAUD, Pushkin, Berentzen a další.