„Doklady pro dodatečné stavební povolení jsou připraveny," vzkázala ve čtvrtek odpoledne němčická starostka Ivana Dvořáková (ČSSD).

Hala s názvem Suprovka přijde na zhruba 45 milionů korun. Regionální operační program Střední Morava ji má podpořit 20 miliony korun.

„Městu jsme proplatili jednu žádost o platbu. Další už ne. Čekáme, až nám na halu doloží stavební povolení," konstatovala před nedávnem Renata Škrobálková, mluvčí rady Regionálního operačního programu Střední Morava (ROP).

Starostka Ivana Dvořáková tvrdí, že problém s povolením vznikl kvůli tomu, že legislativa při přípravě dokumentů pro stavbu byla jiná, než při jejich podpisu. „A Krajský úřad záležitost posoudil odlišně, než my," řekla Dvořáková.

Jiří Zatloukal, nemčický zastupitel za SNK ED, vyčkává, jak to celé dopadne.

„Určitě budeme jako opozice chtít slyšet, kolik nás ta prodleva stála, kdo ji zavinil a jak se to bude řešit," nechal se Zatloukal slyšet.

Co hala nabízí? Halu v Němčicích začali stavbaři ze společnosti POZEMSTAV Prostějov budovat loni na počátku července. Nyní stavba funguje ve zkušebním provozu. Hlavní sál nové němčické haly nabízí hrací plochu o rozměru 40 na 21 metrů. Slouží pro házenou, sálový fotbal, košíkovou, tenis a volejbal. Kurt je certifikovaný pro squash. Hala má i posilovnu. Hlediště má kapacitu 150 míst. Technické zázemí tvoří čtyři šatny pro cvičence a dvě šatny pro rozhodčí. V hale je bufet. U haly může parkovat 15 aut a 2 autobusy. Hala má správce a její prostory je možné objednat nejen pro sportovní akce.

KAUZE SLEDUJEME PRŮBĚŽNĚ