"Současná rekonstrukce navazuje na předchozí investice do hokejového zázemí. Dokončili jsme multifunkční budovu se šatnami pro hokejovou mládež, a to s posilovnou a dalšími moderními prvky. Teď je na řadě samotný zimní stadion. Myslím si, že diváci změny poznají na první pohled," míní primátor Prostějova František Jura.

Investice do stadionu přesáhne pětadvacet milionů korun.

"Dojde ke kompletní výměně stavebních skel na východní straně. Nahrazeny budou i snad padesát let staré sedačky. Dojde také na šatny pro hostující týmy a veřejnost," shrnul.

Kultovní jídelna v prostějovské Netušilově ulici znovu otevře. V novém kabátu. 2.5. 2022
Oblíbená jídelna v Netušilově obnovuje provoz, v nové verzi. Takto teď vypadá

Svazová výjimka už nebude nutná.

"K rekonstrukci šaten pro hosty a rozhodčí jsme přistoupili, protože Českým hokejovým svazem byla udělována výjimka již několik let. Prostředí pro hostující hráče už bylo opravdu nedůstojné," komentuje primátor.

Při stavebních úpravách šaten bude obnoveno i sociální zařízení, vznikne nové napojení na sítě a dělníci položí nové podlahy.

"Původní zábradlí v horní úrovni tribuny nahradí ochranná stěna a v prvním podlaží bude provedena vyzdívka čelní stěny místo kopilitové výplně," doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal

"Ta sklapovací sedadla vždycky pořádně studila. A když si člověk nedal pozor, dokázala i pěkně skřípnout. Ale zase vydržela několik generací, pamatuji si je ještě jako dítě," vzpomíná Hana Slezáková.

Vizualizace nové podoby fotbalového stadionu v Prostějově
Nové tribuny i osvětlení. Prostějov bude mít stadion pro první ligu

Původní žlutomodrá kombinace sedaček bude změněna.

"Interiérové barvy se sladí. Sedačky budou v červenožluté. Jsme si vědomi i toho, že v Prostějově se vždycky na hokeji stálo, takže budou zachovány i prostory pro stojící diváky," slíbil primátor Jura.

Rekonstrukce má být na prostějovském stadionu hotová do poloviny letošních prázdnin.