Naposledy svou nevoli vyjádřili při podzimním setkání vedení města s lidmi žijícími v Žešově. Včera však prostějovští radní oznámili, že s průtahem počítají. Zpráva o tom, že město o rekonstrukci nejdůležitější komunikace v obci uvažuje, místní potěšila.

„To je skvělé, zaplať pánbůh. Oprava je zcela na místě. Silnice má několik nedostatků a zdaleka se nejedná jen o zatáčku nedaleko hřiště, na které je hrozně moc výmolů, a to už řadu let. Silnice je také nad úrovní domů, do nichž tak zatéká," řekl Jan Kleiner ze Žešova.

Podobně nadšený byl také Pavel Koutný. „Už bylo na čase. Sliby zde byly už před nějakými deseti, patnácti lety," řekl na adresu města.

Prostějovský magistrát si nechal vypracovat na silnici projektovou dokumentaci.

„Jednu, asi deset let starou, už máme, ale z důvodu řešení odvodnění silnice nestačí," uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Práce po etapách

Zároveň připustil, že problém se silnicí je v Žešově dlouhodobě.

„Je to takový evergreen. Původní dokumentace počítala, že by rekonstrukce mohla stát zhruba patnáct milionů. Dnes by však stály opravy asi dvacet. Budou navíc asi prováděné po etapách," dodal dále k necelých osm set metrů dlouhému silničnímu úseku.

Ten spojuje starou silnici lemující dálnici D 46 a komunikaci propojující Prostějov s Němčicemi nad Hanou.

Jan Kleiner však nevidí v odkládané rekonstrukci průtahu jediný problém, s nímž se musí žešovští potýkat. A ne jediný, s nímž jim může magistrát pomoci.

„To není jen silnice, ale například také kanalizace. Těch problémů je více. Je třeba si připomenout, že jsme součástí Prostějova, který do dalších částí města investuje. Starat by se však měl o všechny," řekl muž.

Toho podle jeho vyjádření nezneklidňuje představa toho, že by se měl průtah dělat na několik etap. „Spíše mě děsí představa, že se prací na něm nedočkáme," uzavřel.