„Jedná se o cyklus módních přehlídek, mluveného slova a tance. Je to akce na podporu našich aktivit, především na dofinancování služeb pro seniory," vysvětlila ředitelka spolku Lenka Černochová a dodala, že setkání má rovněž představit výrobky a produkty úspěšných a tvořivých žen z města a regionu.

„Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku batikovaných modelů či kreativních klobouků z dílny studentek střední školy Art Econ. Nebudou chybět malovaná trička Gabriely Musilové, dekorace květin v podání Pavly Koutné či originální šperky Radky Krahulcové," nastínila Lenka Černochová.

Přehlídku doplní i vystoupení židovských tanců či herecká etuda na oslavu ženy v podání Divadla Point.

Letošní charitativní akci zpestří kabelkový veletrh, do něhož se mohou zapojit všichni, kteří mají doma nepotřebnou kabelku. Stačí ji zanést do redakce Prostějovského deníku na Vojáčkově náměstí 3, která je potom předá organizátorům.

„Často býváme mimo kancelář, a proto jsme rádi, že jsme se domluvili na spolupráci s Prostějovským deníkem. Budeme vděční za každou kabelku, ať už je retro, zánovní, sportovní či elegantní," řekla Lenka Černochová.

Lidé, kteří chtějí pomoct dobré věci, si mohou v kalendáři poznamenat datum 22. dubna. Charitativní akci, která se koná v přednáškovém sále Národního domu, odstartuje hodinu po poledni hodin kabelkový veletrh. Ten potrvá dvě hodiny, bohatý program pak vypukne v pět hodin odpoledne.