Podle Lucie Čapkové kurzy pomáhají i budoucím maminkám, které se naučí komunikovat se svým miminkem, ale i ženám, kterým se nedaří otěhotnět.

„Maminky se sladí s miminkem a naučí se s ním komunikovat. Práce s těhotnými ženami je však hodně o setkání, o sdílení, vzájemné podpoře a inspiraci. Ať už ženy otěhotní poprvé, nebo za sebou mají několikáté těhotenství, mohou si vzájemně poradit. A když sdílí informace s ženami, se kterými sdílí i prožitky, tak je to jiné," vysvětlila Lucie Čapková, která vystudovala roční kurz pro lektorky aktivní a vědomé přípravy na mateřství a rodičovství.

„V těhotenství jsem začala tančit u Tamary Mellisy, která mne naučila rozvíjet intuici, vnímat propojení s miminkem a provedla mne krásným porodním tanečním rituálem. Těhotné ženy jsou senzitivnější, vnímavější a víc věci prožívají. To je dar jiného stavu. Žena je citlivější právě proto, aby byla více vnímavější k potřebám miminka," vysvětlila Lucie Čapková.

Ženský kruh propojuje tanec, setkávání, meditaci i relaxaci.

„Tanec vychází z orientálních tanců, je jemně pohupovací a hodně se při něm pracuje s pánví. Součástí jsou i společné meditace, kdy učím ženy, aby komunikovaly s miminkem a vyladily se s ním na stejnou vlnu. Když jsou maminky hodně senzitivní, mohou s miminkem vyloženě komunikovat. Ve snech jim mohou přicházet informace o tom, jak se chce miminko jmenovat a proč si vybralo zrovna tenhle pár. Sama jsem to prožila před třinácti lety se svojí dcerou, a proto jsem se dala touto cestou," uvedla lektorka intuitivního léčivého tančení.

close Ženský kruh, který vede v Prostějově Lucie Čapková s Anettou Pantělejevovou, propojuje tanec, setkávání, meditaci i relaxaci zoom_in

Na kurzech všechny otěhotněly

Do Ženského kruhu chodí i ženy se svými miminky.

„Při tanci v těhotenství vzniká mezi miminkem a nastávající maminkou přátelský až sesterský vztah. Ženy, které chodily do kurzu jako těhotné, se po porodu chtějí co nejdříve vrátit, a pak tančí i s miminkem v náručí. Při tanci spolu nekomunikují jen ženy, ale i miminka. Sama jsem to zažila, když jsem takhle tančila jako těhotná se svojí dcerou a pak jsem se s ní do kruhu vrátila. Bylo jí tehdy čtrnáct dní. Miminka se znají a komunikují spolu na telepatické úrovni, stejně jako s maminkou. Když jsme děti položily vedle sebe, tak se chytly za ručičky. Bylo to neuvěřitelné," vylíčila svou zkušenost Lucie Čapková s tím, že setkání v rámci Ženského kruhu může pomoct i těm, které se marně snaží o miminko.

„Dříve jsem vedla v Krkonoších, odkud pocházím, kurzy s tancem, při kterých se pracuje s pánví. Na kurzech mi všechny ženy otěhotněly, i ty, které s tím měly několik roků problémy, a lékaři jim nepomohli," řekla lektorka. Podle ní je problém v tom, že ženy přestaly být ženami.

„Je to hodně o harmonizaci ženy, která musí být opravdu ženou. Dnešní doba v ženách pěstuje a vyvolává spíše mužské hormony, a to není dobré, tím bereme mužům jejich roli. Jde o to, aby ženy byly zpátky ženami, ladily se na svoje energie a tím se vylaďovaly na mateřství a ženství. Pak už není problém," míní Lucie Čapková.

Každé úterý v Kasku

Ženský kruh se koná každé úterý ve Společenském a kulturním domě (Kasko) od půl sedmé večer a trvá dvě hodiny.

„Na každý kurz máme připravený program, který nemá návaznost na předešlé lekce. Je tedy jedno, kdy začne žena chodit a jak dlouho kurzy navštěvuje. Někomu stačí tři měsíce, někomu rok. Přijít mohou ženy každého věku," pozvala Lucie Čapková.