„Setí je ale velmi lokální záležitost, týká se především kamenité nebo písčité půdy. Tam, kde je půda jílovitá, má více vody a je ve spodní části ještě zmrzlá,“ vysvětlil předseda okresní agrární komory Augustin Kohoutek.

Zpracování půdy pro setbu sebou nese nebezpečí, že se zmrzlé hroudy plné vody dostanou na povrch a když pak led roztaje, mohou stroje v blátě uvíznout. Po letošní zimě s tuhými mrazy bez sněhové pokrývky je totiž půda promrzlá velmi hluboko.

Řepka možná ještě obrazí

Mrazy se podepsaly i na kvalitě ozimů. „Nejvíce na pšenici. Co se týče řepky, je možné, že některé poškozené porosty ještě obrazí z hlubších kořenů. Je však důležité, aby až začne růst nepřišly přímrazky, ty by mohly mladé rostlinky zničit,“ podotkl Kohoutek s tím, že na konkrétní čísla o zimníc škodách je ještě brzy.

Jeho slova potvrdil i předseda Zemědělského družstva Moravan Domamyslice Zdeněk Toufar. „Podle prvních obhlídek je situace na polích velmi špatná. Ječmeny i pšenice nestojí za nic. Ale definitivně budeme všechno vědět až začne vegetace. Někdy i porost, který vypadá velmi poškozený obrazí a ten který se zdá v pořádku nevzroste,“ míní Toufar.

Pojistka je drahá, ale vyplatí se

Proti mrazu nemohou zemědělci nijak účinně bojovat. „Heslo o tom, že poručíme větru dešti neplatí a tak zbývá se jedině pojistit. Pojistka je sice dost drahá, ale v takovém roce jako je tento se vyplatí. A nikdo nemůže říct rok dopředu jaké bude počasí,“ dodal domamyslický předseda.

Ovocné stromy zřejmě přestály zimu bez větších škod. „Tam je jedno jestli je sníh nebo ne, jedině ořešákům vadí mrazy pod mínus dvacet. A ty tady dole letos ani nebyly,“ uvedl Toufar.

Kravičky jsou v pohodě

Současné počasí naopak vyhovuje dobytku. „Staré pravidlo o tom, že kráva snáší lépe zimu než teplo platí pořád. Ideální je teplota mezi mínus pěti až plus deseti stupni. Mléko v zimě má více bílkovin a tuků, je kvalitnější a lépe se prodává,“ řekl zootechnik Agrispolu Mořice Roman Palát.

Starosti lidem pracujícím v živočišné výrobě přineslo spíše náhlé oteplení v minulých týdnech. „Stejně jako se mezi lidmi začala objevovat chřipka, bylo tomu podobně i s dobytkem. Kdo nebyl dobře připraven, měl s virózami problémy,“ vysvětlil Roman Palát.