„Pivín a Skalka dlouhodobě usilují o vybudování obslužné komunikace, která by nejkratší cestou spojila obě obce," řekl Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a dodal, že od nové cesty očekává zlepšení dostupnosti pro místní obyvatele. Zvláště v případě Skalky pak hraje roli také cestovní ruch. V místních lázních každoročně provedou zhruba pětadvacet tisíc procedur. Právě lázeňským hostům by nová silnice mohla do obce s necelými třemi sty obyvateli usnadnit cestu. Nejen však jim.

„Pro lidi z Pivína to bude velká úleva. Tato cesta bude udělána jako obslužná komunikace a navazovat na cyklotrasy v obou vesnicích, takže určitě bude přínosem pro místní i pro cestovní ruch," vyjádřila se vedoucí lázní Věra Hyžďálová.

Její slova potvrzuje také pivínský starosta Jan Vrána, který zdůrazňuje další přínos nové komunikace.

„Skalečtí mají poštu v Pivíně, budou tak na ni mít kratší cestu a věřím, že nová silnice u nich i u lidí z naší vesnice bude mít úspěch," říká o cestě, která se v Pivíně bude napojovat u fotbalového hřiště a ve Skalce vedle hřbitova.

„O nové cestě se mluví snad už od roku 1936, tak se snad dočkáme. Pokud vše půjde dobře, mohla postavit ještě letos," dodal starosta.

Autor: MICHAL SOBECKÝ