Start sobotní organizované cyklovyjížďky se uskutečnil v lázeňském areálu ve Skalce, cílovou destinací pak byly Klenovice, kde na účastníky čekal doprovodný program s živou hudbou. „Snažili jsme se to tam hezky nachystat. Pro děcka jsme připravili skákací hrad a z Němčic tam máme i ukázku krasojízdy,“ pochlubil se starosta Klenovic Stanislav Cetkovský, který se vydal na trasu v retro kostýmu na historickém dvojkole.

Pro účastníky byly připraveny dvě trasy. Jedna kratší, která měřila dvacet kilometrů, a druhá delší na zhruba třicet kilometrů. Dodržování trasy ale nebylo podmínkou a zájemci si mohli svou vyjížďku prodloužit. Všichni ale nakonec zdárně dorazili na hřiště v Klenovicích, kde už na cyklisty čekali místní myslivci a bohatý program s občerstvením.

Na trasu vyrazili nejen místní, ale i turisté ze vzdálenějších míst jako například skupinka z Blanenska. „Jsme ubytovaní tady na hotelu a úplně náhodou jsme si vzali s sebou kola. Najednou vidíme, že jsou tady lidé a řekli nám, že se tady pořádá cyklovýlet, tak jsme se také přidali. Ale neznáme to tady, takže se musíme držet lidí,“ poznamenala „náhodná“ účastnice akce Daniela Čejková z Letovic u Blanska.