„Místo závor by mohl placení parkovného kontrolovat člověk. Podle mě nebude jejich vybudování zrovna levná záležitost, a kdyby se daly peníze raději na hlídače parkoviště, bylo by to lepší. Myslím si, že spousta lidí by to v době vysoké nezaměstnanosti uvítala," míní Radek Straka z Prostějova.

Závory by měly vyrůst hned na několika místech.

„Tam, kde to bude možné, chceme dát závory, aby řidiči nemohli ujet bez placení. Plánujeme jejich umístnění ve Školní a Mlýnské ulici," uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

Komplikace ve Mlýnské?

Právě v druhém jmenovaném případě mají však někteří odborníci obavy, aby závory nebyly spíše komplikací.

„Proti navrhovanému technickému řešení na instalaci závorového systému nemáme námitky, kromě závor na parkovišti na Mlýnské ulici, kde je považujeme za nevhodné a z dopravního hlediska téměř nemožné," řekl Jaroslav Chromek, vedoucí oddělení údržby majetku města. Má obavy, že by závory mohly komplikovat dopravu.

„Uzavřením parkoviště a části ulice vedle parkoviště závorovým systémem bude zcela znemožněný příjezd autům záchranné služby, hasičům a policistům a také zásobování k rodinným domům, restauraci a obchodu. Protože je Mlýnská ulice při vjezdu od rybníka „slepá", vznikne uzavřením průjezdu parkovištěm dopravní problém a auta se nebudou mít kde otočit," vysvětlil Jaroslav Chromek. Zároveň však dodal, že situaci by měli posoudit dopravní odborníci.

Komenského stále zadarmo

Kromě závorového systému by však měl systém parkování zůstat stejný. To by se mělo týkat i počtu ploch, na kterých je parkování zdarma.

„Počet placených parkovacích míst ve městě nebudeme rozšiřovat," potvrdila Alena Rašková. Zdarma tedy zůstane stání na Komenského, Netušilově, Wolkerově, Mlýnské, Brněnské a na Újezdě.