„U pivovarského rybníka spatřila hlídka za volantem Mercedesu sedmadvacetiletého muže, o kterém policisté věděli, že řídit nesmí. Proto se se svým autem otočili a vyjeli za vozidlem, aby ho zkontrolovali," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Řidič však nezastavil. Naopak.Řidič ujížděl před policisty, skončil ve svodidlech

„Při výjezdu na Olomouckou ulici si muž všiml, že za jeho vozidlem jede policejní auto. Reagoval zrychlením a snažil se policistům ujet. Projel následně Konečnou ulici, v protisměru kruhový objezd a dostal se na rychlostní silnici R 46," popsal začátek honičky František Kořínek. Doplnil, že řidič neváhal v porušování předpisů ani na rychlostní silnici.

„Jel místy rychlostí před sto osmdesát kilometrů v hodině. Při opouštění komunikace však nezvládl řízení a na sjezdu Vranovice-Kelčice sjel přes ostrůvek do protisměru a nakonec do příkopu. Po nárazu do svodidel, kterým vozidlo zastavilo, si řidič vyměnil místo se spolujezdcem," informoval policejní mluvčí.

Následně hlídce sedmadvacetiletý muž tvrdil, že auto řídil jeho spolujezdec. Ten to však popřel. Policisté ještě provedli testy na alkohol a na drogy. Řidič nenadýchal, zato před jízdou bral drogy.

„Řidiči za maření úředního rozhodnutí hrozí dva roky vězení," sdělil policejní mluvčí.