Stačil však krátký pohled do tváří všech účinkujících, abychom o tomto tvrzení začali vážně pochybovat.

Klienti Domova Srdíčko z Brna, z ranče v Břežanech, ale i další působili při svých vystoupení dojmem, že spokojenější už být ani nemohou. Zdárně jim sekundovala i prostějovská kapela Alice´s number.

Za jejich dopolední výstup jim nejdříve zatleskali žáci a studenti prostějovských škol, odpoledne pak senioři a širší veřejnost.

„Toto společné setkání bereme jako velkou šanci, jak lidi se zdravotním postižením přirozeně zapojit do normálního života. Pokud by byli jen někde zavření, mnohem hůře bychom je my ostatní přijímali jako rovnocenné partnery,“ řekl předseda občanského sdružení Martin Dostál.

Záštitu nad koncertem převzala senátorka Božena Sekaninová. Jelikož se nemohla kvůli svým povinnostem zúčastnit, zastoupil ji prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák. Před jeho dopoledním vystoupením vypadly na chvíli mikrofony a tak se publikum muselo zabavit samo. Díky spontánnímu zpěvu písně o psovi, který skákal přes oves, to hravě zvládlo.

„Tahle situace by mohla sloužit jako návod. Pokud budeme mít my, kteří se někdy považujeme za příliš důležité, zbytečně dlouhé proslovy, můžete klidně vypnout proud a raději si zazpívat,“ prohodil sebeironicky ve svém vskutku krátkém vystoupení Pišťák.

Akci korunovala společná píseň všech účastníků – Přátelství od Petra Rezka, která byla zaznamenána i na CD.

Za výtěžek z loňského koncertu se zakoupil elektrický vozík pro tělesně postiženého člověka. Podobným směrem by vybrané peníze měly putovat i letos.