„V sobotu jsme vyrazili na hony v Němčicích nad Hanou, Hrušce a Tvorovicích," vyjmenoval prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté při výjezdu zkontrolovali čtyřiadvacet náhodně vybraných myslivců.

Kromě testů na alkohol a kontroly dodržování zákona se policisté zaměřili i na monitoring manipulace se zbraní u jednotlivých myslivců a prohlíželi i to, zda mají v pořádku předepsané doklady.

„Letos se jednalo již o pátou takovou kontrolu. Žádná pochybení, která by byla v rozporu se zákonem o zbraních nebyla při žádné z nich zjištěna. Obdobné výsledky přinesly kontroly i v minulých letech. Když už se nějaký přestupek vyskytne, jedná se o pochybení administrativního rázu, jako jsou například zapomenuté doklady, nebo jiný průkaz zbraně," vyjádřil se mluvčí František Kořínek a dodal, že v případě zjištění závažnějších závad jsou si totiž myslivci již velice dobře vědomi postihů, které by je čekaly.

Tuto sezónu mají v plánu policisté na Prostějovsku ještě alespoň jednu kontrolu myslivců a i v dalších letech s nimi počítají. (rok)