Až o osmdesát procent se obchodníci chystají zlevňovat v druhé polovině července. Za každou cenu se totiž musí zbavit letního oblečení a potřeb, které zabírají místo podzimním kolekcím ve skladech.

„Letní výprodeje jsme zahájili už v polovině června. Pokračovat budou do vyprodání zásob, zhruba do konce srpna,“ řekla vedoucí prodejny se sportovním zbožím na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově Hana Dostálová. „Letní zboží jsme zlevnili o třicet až sedmdesát procent. Podzimní kolekci zařadíme do prodeje zhruba v srpnu,“ doplnila její zástupkyně Petra Beranová.

Někteří lidé na letní slevy každý rok čekají. Ušetří tím až několik tisíc korun. „Oblečení si kupuji jedině ve slevách. Nemá cenu, abych utrácela za nějaký nový model třeba dva tisíce korun, když ho můžu mít za dva měsíce za osm stovek. V letních slevách koupím převážně spoustu triček, halenek, šatů a sukní,“ prozradila Markéta Jandová z Prostějova.

V následujících dnech a týdnech by se měla ke slevám postupně přidat většina obchodníků. Výprodeje budou pokračovat zhruba do konce letních prázdnin.