Někdejší rekreační objekt potkala v devadesátých letech smůla. A sice časté střídání majitelů, kteří maximálně hotel zabezpečili před bezdomovci. Nakonec se ale budovy ujal Ladislav Koláček. A tomu se povedlo, i když se dvouletým zpožděním, hotel opravit.

"Neberu ho jako investici, která se mi vrátí. Spíše jako srdeční záležitost," uvedl pro Deník.

S dalšími zainteresovanými pak pracuje na posledních přípravách.

"Ještě uvidíme, co nám poslední dny a hodiny připraví," poznamenal majitel, který provoz zahájí v duchu hub.

Parkování?

Lidé se pak v budoucnu nemusí bát toho, že by v okolí nezaparkovali. Alespoň při výjimečných příležitostech.

"Řešili jsme s panem Koláčkem možnost zřídit zde parkovací místa. K objektu vede bez omezení jednosměrka," připomněl starosta Plumlova Adolf Sušeň.

Sám je z iniciativy majitele nadšený.

"Podle mě je skvělé, že se do toho pustil. Pro mě tím spíš, že jsem se tam před 39 lety ženil. Budu tedy mezi prvními návštěvníky," prozradil starosta k opravě Zlechova. Ten by měl opět sloužit jako restaurace, nabídne však také ubytování.

Zlechov společně s okolím je pak novou výzvou pro pořadatele kulturních akcí. Redakce Deníku proto oslovila také prezidenta Spolku Plumlovských nadšenců Marka Otrubu, který dosud zajišťoval třeba Plumlovské vinobraní.

"S majitelem jsme se ještě nebavili. Ještě uvidíme, zda se domluvíme na nějaké akci," poznamenal Marek Otruba.

Historie Zlechova Hotel byl oblíbeným výletním místě po 1. světové válce. Ve čtyřicátých letech vyhořel, na jejím konci, v roce 1948, ale vznikla stavba v nynější podobě. Zlechov posléze fungoval až do devadesátých let, po roce 1999 však sloužil už jen jako oběť vandalů a úkryt bezdomovců. Později, necelých deset let zpět, se rekonstrukcí zabývala rodina Skácelových z Prostějova, která měla budovu v majetku. Na opravu ale došlo až za nynějšího majitele, Ladislava Koláčka. Ten s přípravnými pracemi začal v roce 2014, o dva roky později měl Zlechov otevřít. S definitivní platností se ale otevírá až nyní.