Juráček přiblížil, že pro záměr chtějí využít blízkost atraktivního aquaparku.

„Zázemí by v objektu mohly najít například maminky s dětmi," konstatoval.

Co říkají na plány investora usedlíci?

„Slyšel jsem, že tam snad budou nějaké sklady. To jsem zvědavý, jak se jim to podaří zaplnit zrovna službami," krčí rameny při Budova bývalého obchodního domu Albert v Anenské ulicipohledu na velkou budovu sedmadvacetiletý Roman, který bydlí na blízkém sídlišti.

Jeho partnerce Martině se ale nápad se službami líbí.

„Kadeřnictví, kosmetika, třeba i opravna obuvi a samozřejmě dětský koutek, to by se mi líbilo," usmála se.

Budovu dřívějšího marketu Albert získal i s pozemkem Jiří Zezula, jednatel prostějovské firmy R&G Zesta. Tato společnost nabízí stavební a developerskou činnost. Řadové domy vystavěla například v Čechovicích, bytový dům pak v Drozdovicích.

Market Albert v Anglické ulici zavřel jeho provozovatel, společnost Ahold, v půli roku 2009. Nemovitost i s pozemky tehdy skončila v exekuci. Ahold ještě do prázdnin téhož roku zavřel po celé republice jednadvacet supermarketů.

I odborníci na reality tehdy mínili, že budova v Prostějově by mohla poskytnout prostor pro nějaké skladiště.

„Zájemcem o koupi by nemusel být zrovna potravinový řetězec. Nabízí se možnost prodeje jiného sortimentu, nebo třeba využití budovy jako skladu," zamýšlel se například Daniel Říman, ředitel Sting Commerce, specializovaného oddělení komerčních nemovitostí realitní kanceláře Sting.

Hned vedle Alberta vyrostl na zelené louce market Lidl. Potravinářské řetězce pak zavřený Albert nelákal. Developerská a stavební firma společnost R&G Zesta jej chce zaplnit službami.