„Teď jsme začali s přípravami. Už je ale přihlášeno čtrnáct lodí," uvedl hlavní organizátor Petr Zakopal. Lidé se kromě závodů, v tomhle případě malých dračích lodí, užijí i řadu doplňkových aktivit.

„Podařilo se nám třeba domluvit s Chajovnou, nejstarší čajovnou v Brně, která bude na klání s teplými i studenými čaji. Chystáme paddle boardy, také domlouváme půjčovnu sagwayů a koloběžek. Pro ženy budeme mít připravené třeba líčení, pro všechny pak barmanské služby," uvedl s tím, že festival dračích lodí je určený pro celé rodiny.

Ty ale především závodníci už zažili několik dračích závodů na přehradě.

„Organizačně to bylo perfektní, účast skvělá. Jedinou výtku mám a to k počtu rozjezdů, který by mohl být větší," sdělil třeba za jednu z prostějovských posádek, Vladislav Ziegelbauer. Jak upozorňují pořadatelé, účastníky tentokrát čeká více jízd a tedy i více zážitků. 

„Omezili jsme počet počet posádek, navíc rozdělili závod na dva. Výsledkem jsou tak tři až čtyři jízdy pro každého," upozorňuje Petr Zakopal.

Další účastníci jeho závodu pak oceňovali jak kvalitní obsazení, tak množství doplňkových aktivit. Našli se pak i tací, kteří úplně s průběhem spokojení nebyli.

„Původně se mi Plumlovský drak líbil, ten loňský však méně. Po jedenácté hodině jsme neměli moc co dělat. Organizátor to chtěl udělat veliké, ale bylo to nešikovně udělané. Preferuji akce, kde se člověk pro samou činnost neposadí," řekl třeba Miroslav Buráň z olomouckého klubu dračích lodí. Petr Zakopal však upozorňuje, že závodníci měli dost prostoru na jízdy a budou mít ještě více.

"Tato posádka byla přihlášená jen do velkých dračích lodí, nepřihlásila se do odpoledního programu. Odpoledne tak nejezdili," poznamenal hlavní organizátor.