Včera o tom rozhodli prostějovští školáci, kteří už od roku 2001 vytvářejí dětské zastupitelstvo a spolupracují, či diskutují se skutečnými zastupiteli města. Jejich připomínky berou oficiální činitelé opravdu vážně a společně už dokázali reagovat na několik konkrétních případů. Také noví zastupitelé hned dokázali, že budou mít spoustu nápadů a nedají radním pokoj.

„Děkuji, snad budu ještě lepší než Ty, Terezo,“ byla první slova nového starosty, když mu už bývalá špička dětských zastupitelů Sequensová tiskla ruku. Co mladé zastupitele tíží? Třeba sport a hudba. To byly jejich nejčastější otázky na dospěláckého místostarostu Pavla Drmolu. Příliš ale nepochodili.

„Zajímalo by mě, proč město nepodporuje dospělý prostějovský fotbal?“ zněla jedna z otázek třináctiletého Patrika Dankoviče. „Fotbal se bohužel likviduje sám,“ odpověděl Drmola.

„Pomůžete nám zřídit prostějovské internetové rádio?“ zajímali se dva další účastníci včerejší volby. „Je to příliš drahé, stálo by to patnáct tisíc měsíčně,“ reagoval místostarosta Drmola.