Vodní plocha, kterou trvale magistrát chtěl opravit a až loni zčásti uspěl, je přitom většinou tématem uklidňujícím hašteření.

Ne tak na dubnovém jednání zastupitelů. Ti se přeli především o cenu úprav okolí rybníka - některým se tři miliony zdály přemrštěné.

Samotné téma načal Petr Kousal, lidovecký zastupitel bydlící nedaleko upravovaných ploch. Ten také bývá tradičním řečníkem k otázce rybníka.

"Práce jsou rychlé, místní je kladně hodnotí. Jen na okraji rybníka chybí nějaké lavičky," začala diskuze nevinně.

Následně však začaly padat výtky k ceně. Ta by i s DPH měla činit tři miliony korun. Přitom podle důvodové zprávy by za ně mělo být pořízené dláždění, keře a stromy.

"Tři miliony na trochu práce je moc. Zdržuji se hlasování," přispěl do diskuze Jan Navrátil.

Setkání prostějovské opozice. Ilustrační foto
Volby se blíží, opozice nespí. V jaké podobě půjde do boje?

Lavičky? Vemte ty z Ruďáku

Navázal na něj jeho kolega ze Změny pro Prostějov František Froml. Ten inovativně vyřešil i údajný problém s lavičkami.

"Vezměte si nějakou z náměstí Spojenců, tam je naopak přelavičkováno," rýpl si do lidí, kteří stojí za rekonstrukcí náměstí zvaného Ruďák.

Zde totiž loni vznikla situace, kdy vedle sebe, v těsné blízkosti, je i tucet laviček. Pak se ale opoziční zastupitel vrátil k tématu rybníka.

"Odhady ceny za jednotlivé investice jsou u nás často podhodnocené. A pak se přihazuje. Třeba zde bychom se určitě vešli do dvou milionů," upozornil zastupitel.

Slovo si poté vzal ředitel Odboru rozvoje a investic (ORI) Antonín Zajíček. Výtku k podhodnocování částek na jednotlivé investice zastupitelům nevyvrátil, nicméně sdělil, proč se tak děje v případě rybníka.

"Cena bude určitě nižší než tři miliony. Pokud bychom ale přetáhli schválené peníze, muselo by se pak čekat na další jednání zastupitelstva, aby schválilo další prostředky. A stavba by se zpozdila," vysvětlil Zajíček. V názoru ho podpořil i Josef Augustin.

Ilustrační foto
Radní slíbili, že zváží přechod u Moravské

Jako v Temelíně

A nakonec i zastupitelé, kteří většinou třímilionovou injekci projektu schválili.

Nezapůsobil ani výrok zastupitele Františka Švece, že za podobnou částku by mohly pod zem zmizet dráty, které jsou podle něj v lokalitě všude.

"Společně se sloupy to tam vypadá jak v Temelíně," poznamenal.

Rybník v Krasicích se měl v minulosti rekonstruovat už několikrát. Neustále se však investice města posouvala, třeba kvůli nedostatku zájemců ve výběrovém řízení na provedení stavby.

Součástí revitalizace se pak má stát právě i úprava okolí. To je již nyní nejen místními využívané jako odpočinková zóna.

Most coby spojnice polí a Žešova je v dezolátním stavu
O most Žešov nepřijde, slibují radní. A chystají opravu