Kdysi oblíbené rekreační středisko

„Cena rekreačního střediska poblíž přehrady v Mostkovicích je šest milionů korun," potvrzuje na webových stránkách jedné z realitních kanceláří makléřka Michaela Myšáková.

Zastavěná část střediska zabírá necelých 1200 metrů čtverečních, jeho celková plocha představuje zhruba hektar. „Objekt lze využít jako ozdravovnu, rekreační zařízení, ubytovnu, sportovní areál a podobně," navrhuje realitka.

Podle náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Sekaniny je požadovaná částka pro možné zájemce snad až příliš vysoká.

„Určil ji však znalecký posudek," vysvětlil a připomněl, že když hejtmanství nabízelo minulý rok areál za tři miliony, podmínkou smlouvy bylo, že kraj může do pěti let od jejího podepsání vykoupit středisko za stejnou sumu zpátky.

„Vím, že tehdy nějací zájemci byli. Nedivím se ale, že si koupi rozmysleli. Vždyť by se jim investice do úprav a vybavení za takto stanovených podmínek nemusela vůbec vrátit," vyjádřil se Pavel Sekanina.

Chátrající Upolín

Na kupce už několik let čeká i opakovaně vyhořelý hotel Upolín uprostřed krásné přírody v katastru Kladek. Toto bývalé rekreační a školící středisko bylo zkolaudováno v roce 1980. Fungovalo celoročně pro školy v přírodě, tábory či lyžařské kurzy. Po roce 1998 přešel areál pod ministerstvo financí a zpustl. Dílo zkázy pak dokonali bezdomovci.

Realitní kancelář nyní za Upolín v atraktivním prostředí Nectavského údolí požaduje téměř 4,3 milionu korun.

„Areál sestává z hlavní budovy s šestatřiceti pokoji a příslušenstvím, vše k rekonstrukci, pěti chat, hřiště, rybníka a okolních pozemků," přiblížil makléř Jaroslav Novotný.

Středisko Upolín zabírá přibližně 3,5 hektaru. Jeho součástí je i rybník o rozloze 2600 metrů čtverečních. Vlastníkem nemovitostí je Zdeněk Zbořil z Mostkovic.