Parta recesistů z Plumlova a okolí, která je autorský podepsána pod Sletem čarodějnic, Pohádkovým lesem nebo Pivními slavnostmi, připravila pro širokou veřejnost opět unikátní maškarní ples.

"Vyprodáno jsme měli měsíc předem. Do žárovického sálu se vejde maximálně 270 lidí na sezení, no je jich tu trochu víc," usmíval se hlavní organizátor Marek Otruba.

Nabitá tombola, dobré jídlo a kvalitní kapela

Láká nabitá tombola, dobré jídlo a kvalitní kapela. "V tombole máme 215 cen. Jsme rádi, že nás podnikatelé a firmy z okolí podporují. Super atmosféru umocňuje i kapela Tamdem, parta skvělých muzikantů," dodal Otruba.

Řízky se salátem nebo kančí medailonky. Do Žárovic jezdí rádi i gurmáni. Místní speciální guláš řezníka Krkovičky či kančí medailonky s houbovou omáčkou si hned tak na plese nedáte. Nechyběla ani osvědčená klasika v podobě řízků se salátem a k chuti přišlo i točené pivo nebo víno ze znojemského Znovínu.

Video z předpůlnočního vystoupení Plumlovských nadšenců. Podívejte se:

Zdroj: Zdeněk Vysloužil

Fantazie návštěvníků byla originální. "Těch masek je opravdu hodně a musím říci, že hlavně ten výběr témat je pestrý. Vybírat ty nejlepší bude tvrdý oříšek," usmíval se pořadatel.

Na sále se vlnili zdravotní sestry, dámy z první republiky, upíři, mimina a spousta dalších, oku lahodících kreací.

Těm, kdo se letos na ples nedostali, organizátoři vzkazují, že už mají i termín na příští rok. "V pořadí již 16. Maškarní ples Plumlovských nadšenců se uskuteční v sobotu 22. února 2025. Opět se skupinou Tamdem," uzavírá Otruba.