Vedení nemocnice slíbilo situaci řešit stavbou nových parkovacích míst už před dvěma lety. Zpoplatněné parkoviště mezi hlavním vjezdem a vjezdem pro rychlou záchrannou službu mělo fungovat od podzimu roku 2010.

Parkoviště by mělo vzniknout na travnaté ploše na snímku

Průtahy a průtahy

„Předpokládáme, že parkoviště začne sloužit v druhé polovině příštího roku,“ uvedl v prosinci 2009 tehdejší mluvčí prostějovské nemocnice Tomáš Želazko.

O půl roku později se však situace změnila.

„Parkoviště s celkovou kapacitou sto tři parkovacích míst se začne stavět příští rok na jaře, pacienti jej budou moci využívat zhruba na podzim roku 2011,“ řekla v květnu 2010 Hana Szotkowská, mluvčí společnosti Agel, pod níž spadá prostějovská nemocnice. Podle jejích slov bylo důvodem pro posunutí termínu prodloužení investiční přípravy.

Bude se tedy stavět, nebo ne? A kdy?

Kdy se tedy dočkají šoféři více parkovacích míst?

„Návrh je nyní ve fázi projektizace a v průběhu letošního roku bychom měli začít se stavbou,“ informovala tento čtvrtek Hana Szotwkovská.

Parkují tam často i lidé ze sídliště

Prostory před nemocnicí bývají tak přeplněné, že auta stojí podél ostrůvků mimo vyhrazené parkování a tím znesnadňují příjezd a výjezd dalším vozidlům. Parkoviště praská ve švech i z toho důvodu, že na něm trvale stojí vozidla obyvatel nedalekých panelových domů. Nejčastěji na něm parkují lidé ze sídliště Hloučela.

„Každý den chodím kolem deváté večer ze cvičení a na parkovišti stojí desítky aut. Lidé raději parkují u nemocnice, než by hledali mezi sídlišti volné místo,“ míní Ludmila Svozílková a dodala, že placení parkovného by mohlo obyvatele okolních domů odradit.

„Alespoň tady bude více místa pro ty, kteří to potřebují,“ doufá Svozílková.