Příjmy by se měly vyšplhat na devět set devadesát milionů korun. Představitelé města ale počítají s navýšením o dvacet až pětadvacet milionů korun. Výdaje by se měly pohybovat kolem devíti set osmdesáti pěti milionů korun.
„Je to zatím první verze rozpočtu, která se bude ještě minimálně dvakrát měnit. Více konkrétních informací budeme vědět zhruba v polovině října,“ uvedl prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák. Podle něho bude rada a zastupitelstvo velmi vážně diskutovat o stavebních investicích, které letos spolkly bezmála dvě stě padesát milionů korun.

Mezi největší investice příštího roku by měla patřit rekonstrukce prostějovského zámku, na kterou se město bude snažit získat dotace z Evropské unie. „Samotná rekonstrukce zámku by měla podle zpracovaného projektu stát osmdesát až sto dvacet milionů korun. Nevylučuji, že by se část peněz zajistila úvěrem,“ poznamenal Pišťák.

Mezi další velké investice města zřejmě bude patřit rekonstrukce Základní školy Majakovského, která přijde na pětadvacet až třicet milionů korun. Město chce investovat také do jižního vnějšího dopravního okruhu.