Nadšení návštěvníci bedlivě poslouchali zámecké historky a celou jeho zajímavou historii. Vstoupilo se nejdříve do pracovny Františka Josefa II., šlo se přes rodovou galerii, kde měli návštěvníci možnost vidět sál plný obrazů, od malíře Josefa Mánesa, který dříve sloužil jako tělocvična.

Pokračovalo se do sálu, který sloužil k výuce dětí, kde zazněly například historky o malém Loui, který například se svými bratry prděl z okna zámku. Dále se šlo do ložnice hraběnky Gabriely, princezny z rodu Schwanzenbergů, který dosud sídlí na zámku Orlík.

Největší místnost zdobily podobizny v životní velikosti od malíře Josefa Mánesa, a právě největší sál se využíval ke slavnostem a reprezentativním účelům. Pokračovalo se do zámecké knihovny, kde se nachází přesně pět tisíc sto třicet dva knih. Většina z nich je v tehdejší úřední němčině, ale najdou se tu kousky v jazyce anglickém, francouzském i italském. Zajímavostí bylo také, že je zde uložených padesát knih o vlkodlacích.

Návštěvníci šli dále do pánského salónu a mladý průvodce prohlídku ukončil v salóně loveckém, kde nám povídal, kolik ulovil divočáků. Jeden z návštěvníků se pochlubil, že jich ulovil za rok celou stovku.

„Chodím často na různé prohlídky s rodinou, máme to rádi. Byli jsme například v Hluboké i na zámku v Plumlově. Prohlídku jsme si moc užili,“ řekla návštěvnice paní Hálová.

„Byla jsem s rodinou na strašidelné prohlídce na Plumlově, moc se nám takovéto ozvláštněné prohlídky líbí,“ uvedla návštěvnice Zdena Opletalová.

„Moc se nám tu líbilo s dětmi a manželkou sem tam někam zajedeme na prohlídku. Momentálně máme na plánu pobýt pár dní na Šumavě, tak když nám zbude čas, určitě nějaký hrad či zámek navštívíme. Vloni jsme byli například v Lednici, řekl návštěvník pan Tomiška.

Sobotní den se bude opět odehrávat v duchu kostýmových prohlídek.