"Adventní program pro děti děláme na zámku už mnoho let. Kvůli covidu byla dva roky pauza, museli jsme oslovit školky znovu a setkali jsme se s obrovským zájmem. Od středy do pátku přivítáme v Plumlově devět mateřských škol," uvedla plumlovská starostka Gabriela Jančíková, která sama v roli Agáty děti celým zámkem provází.

Desítky dětí navštívil u prostějovské pasáže Hloučela svatý Mikuláš s andělem a dvěma čerty. 5.12. 2022
VIDEO: Mikuláš naděloval a čerti strašili u okénka v Prostějově

Nenásilnou formou se děti učí a baví se, zpívají koledy a vyrábí si dárečky. "Děti spolupracují, je vidět, že je to zajímá. Snažíme se jim představit výchovnou formou tradiční lidové zvyky. Náš program je postavený na tradičních českých Vánocích," doplňuje Jančíková s tím, že vedle divadelně ztvárněných příběhů, je pro návštěvníky připravena i tvořivá dílnička.

Středeční dopolední program bavil prcky z prostějovské MŠ Melantrichova a Hrubčice. Po obědě přijela škola z Brodku u Prostějova. Ve čtvrtek navštíví plumlovský zámek děti z Olšan u Prostějova, Němčic nad Hanou a následně i z Plumlova. V pátek dorazí druhá výprava z Olšan u Prostějova a dále školky z Hvozdu a Bohuslavic.

O víkendu se otevřou zámecké komnaty pro celé rodiny, kdy se koná zde oblíbené Putování Adventem. Projít si vánočně vyzdobený zámek a poslechnout si divadelně ztvárněné příběhy bude možné v sobotu a neděli vždy od 14 hodin. Začátky prohlídek jsou vždy v každou celou hodinu.