Filmovou projekci pod širým nebem odstartuje dánský film s všeříkajícím názvem Chlast.

"Jsem ráda, že stejně jako loni pokračujeme v promítání na nádvoří zámku," zve na páteční komediální drama Barbora Kucsa Prágerová, ředitelka Kina Metro 70 s tím, že oscarový film plný humoru a bujarého veselí si diváci v letním kině nemohou nechat ujít.

Letní scéna byla pořízena, aby se rozšířila nabídka kulturního vyžití v letních měsících.

"Bude sloužit po dobu čtyř měsíců nejen pro příspěvkové organizace města - letní kino, koncerty amatérských kapel, ale pevně věříme, že ji využijí pěvecké sbory, amatérská divadla, loutkoherci. Prostě každý, kdo bude mít zájem předvést divákům, co umí," komentuje náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Z programové nabídky je doposud jisté jen promítání letního kina. V červnu se bude na zámeckém nádvoří promítat vždy v pátky a soboty. Po páteční premiéře bude v sobotu následovat česká komedie Vlastníci. Další víkend je v plánu klasika Pulp fiction: Historky z podsvětí (pátek 11.6.) a o den později česká komedie 3Bobule. Začátky představení jsou vždy ve 21.30 hodin.

Případní zájemci o vystoupení na letní scéně se mohou o podmínkách informovat v Kulturním klubu Duha. Nájem nádvoří a stage bez výběru vstupného činí symbolickou pětistovku. V případě, že bude organizátor akce vybírat vstupné zaplatí tisíc korun.