Město chce, aby v objektu bylo významné kulturně společenské centrum. Je jen otázkou, jestli se dá smysluplně tak velká budova, které bude mít obrovské náklady na energie a údržby, k podobným účelům využít.

„Chceme v zámku vybudovat multifunkční centrum,“ potvrdil místostarosta Pavel Drmola. Nádvoří by podle něho mohlo sloužit ke koncertům, divadelním vystoupením, mohlo by tam být také menší letní kino. Do komplexu budov pak chtějí radní přilákat především pestrou paletu spolků a sdružení. Možná se v areálu uchytí rovněž třídy základní umělecké školy.

„Snažím se vidět problematiku zámku trochu skepticky. Je otázkou, jaké projekty jsou schopné se tady uživit a kdo si dovolí platit vysoké provozní náklady,“ zamyslel se nad současnou situací i mistostarosta Miroslav Pišťák.

„Pracoval jsem roky v kultuře a takové tápání, které radní kolem zámku předvádějí, považuji za diletantské,“ tvrdí prostějovský zastupitel Josef Augustin. Na otázku, co tedy se zámkem, odpovídá, že se vyjádří až na podzim.