Online reportáž

Zákazem návštěv chrání také nemocnice své pacienty na lůžkových odděleních. Ruší se řada akcí. Některé úřady se obrátily na občany, aby vážili cestu pro razítko, a upřednostnili kontakt na dálku.

close Co je koronavirus? info Zdroj: Deník zoom_in

„Bohužel nemůžeme navštívit bezmála osmdesátiletou maminku, která je v domově pro seniory. Jsme s ní ale v každodenním telefonickém kontaktu. Sestřičky jí nakoupí, co potřebuje. Opatření chápeme,“ popisovala Jana Ptáčková z Olomouce.

Návštěvy zakázala plošně Fakultní nemocnice Olomouc. Přistoupila i ke zrušení dvou preventivních akcí, a to bezplatného měření nitroočního tlaku při příležitosti Světového týdne glaukomu. To se mělo uskutečnit v pondělí.

„Akce se však neuskuteční. Důvodem jsou preventivní opatření v souvislosti s epidemií covid-19,“ informovala zájemce nemocnice.

Rušení akcí

Fakultka i Středomoravská nemocniční se s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci rozhodly odložit konání akce Den ledvin.

Některé akce v Olomouckém kraji odvolávají i další instituce a organizátoři.

„Z preventivních důvodů rušíme Den otevřených dveří plánovaný na 23. března,“ informovala v pondělí odpoledne mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

Městský úřad v Uničově se zase obrátil na občany, aby zvážili cestu na úřad a raději telefonovali.

„Z důvodu preventivních opatření proti šíření koronaviru zvažte prosím osobní návštěvu, není-li nezbytně nutná. Vaše požadavky ochotně vyřídíme telefonicky nebo prostřednictvím jiných komunikačních prostředků,“ požádali úředníci prostřednictvím internetových stránek města.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in