Do ukázek pokusů se během dopoledne zapojili téměř všichni žáci deváté třídy. Pro mnohé nebyla fyzika nebo chemie ničím cizím, někteří by se pak těmito přírodními vědami chtěli zabývat i v budoucnu.

„Oba tyto obory mám rád a chtěl bych se jim určitě věnovat. U spolužáků jsem se na stanovištích zatím podívat nebyl, hodlám tam ale zajít," řekl například Jakub Božek, který u svého stolku v mezipatře vysvětloval, jak je to s atmosférou na Měsíci a jejím vlivem na síly působící na tělesa.

Ředitelka školy Viera Šmilňáková prozradila, že postupně pokusy shlédla celá škola.

„Nejdříve šlo o první, následně pak o druhý stupeň. Žáci si pokusy připravovali v hodinách fyziky," prozradila k akci. Ta se zatím konala poprvé, pro širší veřejnost však nebyla. V budoucnu by se však tato skutečnost mohla změnit. Připustil to alespoň učitel Bohumil Zemánek, který na ptenské škole stál u zrodu akce.

„Vysoké školy dělají noci vědců a tak mě napadlo, že by se něco podobného mohlo uskutečnit i u nás. Zatím máme premiéru a tak jsme si netroufali něco takového připravit i pro veřejnost. Příště by ale akce mohla být i pro ni," uvedl muž s tím, že by se mohla změnit i doba konání. Existuje tak možnost, že by se Noc vědců odehrávala skutečně ve večerních hodinách.