„Letošní Silvestr byl poměrně klidný. Žádné zranění končetin od výbušnin jsme tentokrát nezaznamenali. Zasahovali jsme pouze v případech, kdy lidé trochu přebrali alkoholu, což se dá i pochopit,“ řekl ředitel prostějovské rychlé zdravotnické služby Pavel Holík.

Prostějovští profesionální hasiči vyjížděli na Nový rok ráno k požáru tří plastových kontejnerů na náměstí Spojenců v Prostějově. Je pravděpodobné, že zahořely od pyrotechniky. „Počet výjezdů se ve srovnání s běžnými dny příliš nelišil,“ konstatoval šéf prostějovských hasičů Petr Ošlejšek.

Oslav nového roku využil ale zloděj, který se kolem půlnoci na přelomu roku vloupal do prodejny smíšeného zboží v Krumsíně. „Pachatel ukradl různé druhy cigaret, cukrovinek, potravin, alkoholických nápojů a dobíjecích kuponů na mobilní telefony. Majitelé předběžně vyčíslili škodu na deset tisíc korun,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Dvě hodiny po silvestrovské půlnoci zastavil na náměstí Spojenců v Prostějově neznámý muž patnáctiletého hocha. „Požádal jej, zda by si z jeho mobilního telefonu nemohl napsat textovou zprávu. Hoch mu mobil nepůjčil, ale přislíbil, že mu SMS napíše a odešle, kam bude chtít. Při psaní zprávy mu ale pachatel nečekaně vytrhl mobilní telefon z ruky a z místa činu utekl,“ poznamenala policejní mluvčí s tím, že škoda byla v tomto případě asi čtyři tisíce korun.