Na nebezpečnou zatáčku mezi Konicí a Runářovem upozorňují lidé z okolí místní úřady. Reagují tak na poslední tragickou nehodu v nepřehledném úseku, při níž přišel o život cyklista. Odpověď však dosud nedostali.

V pravotočivé zatáčce asi dvě stě metrů za Konicí došlo v neděli desátého května k havárii cyklisty a motorkáře. Cyklista vjel ve směru do města do protisměru přímo pod motorku, následky srážky nepřežil.

U zatáčky je už druhý křížek

„Zatáčkou jezdím často, poté, co v ní přibyl už druhý křížek, jsem si řekl, že to musí odbor dopravy nějak řešit,“ konstatoval Oldřich Popjuk z Konicka.

Poslal tedy e–mail, ve kterém upozorňoval na špatnou viditelnost a náletové dřeviny, které v zatáčce nemají co dělat. Námět adresoval dopravnímu odboru v Prostějově.

„Odpověděli mi, že e–mail přeposlali na odbor do Konice. Na odpověď úředníků z Konice stále čekám,“ poznamenal Popjuk.

„Podnět jsme samozřejmě dostali. Protože pan Popjuk nepožadoval odpověď, tak jsme mu ji neposlali,“ vysvětlil Vítězslav Procházka, vedoucí odboru dopravy konického městského úřadu.

Náletové dřeviny nechají vykácet

Stav kolem silnice z Konice na Runářov je podle něj nyní v jednání úředníků a prostějovského dopravního inspektorátu.

„Silnice totiž ještě nebyla zkolaudovaná. Předpokládáme, že se tak stane v polovině roku,“ informoval Procházka.

Dopravní inspektorát po důkladné kontrole celé silnice navrhne řešení úprav v okolí vozovky a také osazení dopravními značkami v některých úsecích.

Konický odbor dopravy pak návrh bude schvalovat a zadá jeho provedení Správě silnic Olomouckého kraje.

„Náletové dřeviny v zatáčce necháme samozřejmě vykácet,“ slíbil Procházka. Podle něj byl mrtvý cyklista místní, který po silnici jezdil každý den do práce a značky upozorňující na ostrou zatáčku by mu pravděpodobně nezabránily v jízdě v protisměru.