Hlasovat v anketě Alej roku 2019 je možno ZDE už jen do středy 7. ledna 2020.

O vítězství může rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

„Naše platanová alej byla vysázena na počátku 20. století na Rejskově třídě, která začala postupně vznikat po zbourání městských hradeb a dodnes spojuje místní nádraží a centrum města. Alej je členěná na tři úseky podle domovních bloků, první a poslední její úsek tvoří stromořadí dorůstajících javorů, které nahradily původní stromy. Nejkrásnější částí aleje je ovšem její střední část, tvořená více než desítkou mohutných platanů, které jsou nádherné v kterémkoliv ročním období a v každé denní době. V průběhu posledního desetiletí získala alej jako doplněk pás trvalkových záhonů, a tak obyvatelé mohou obdivovat jak klenuté majestátní stromy, tak i drobné květiny a trávy pod nimi,“ informovala náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Organizátorem ankety Alej roku je spolek Arnika - Centrum pro podporu občanů. Anketa Alej roku je určena pro širokou veřejnost. Cílem ankety je upozornit na krásu a užitek, které nám přinášejí aleje a stromy podél cest i ve volné krajině. 

Chátrající rekreační středisko v Oklukách - 28. 12. 2019
Rekreační areál v Oklukách? Bída a zmar. Naděje na zvelebení ale žije