Za plumlovským nákupním střediskem hráli skvělí muzikanti a lidé si u hudby pochutnávali na vepřových delikatesách a domácích destilátech.

"Už je to taková dobrá tradice. Vždycky se sejdeme s přáteli, dáme si něco na chuť a hlavně si poslechneme skvělou hudbu," komentovala jednohlasně skupinka žen středního věku, které se vlnily do rytmu známých hitů.

Půjčovna bruslí u kluziště na prostějovském náměstí. 15.12. 2022
Za dvě kila? No, nekup to! Z půjčovny u kluziště v Prostějově mizí brusle

Podobná sestava muzikantů se sejde pouze v Plumlově.

"Kdyby tohle měl někdo zaplatit, tak prodělá i kalhoty. Když vidím a slyším, co zde je za borce, tak musím jen smeknout. Je vidět, že mají hudbu v krvi, umí a ještě dokážou bavit lidi," vysekl pochvalu originální partě Michal Petržela s tím, že zabíjačku od Mirgů bere dlouhé roky.

"Ono vidět a slyšet na jednom pódiu Tomáše Somra, Vaška Řiháka, Hanse Jiříčka nebo Romana ´Pytlíka´ Doležela se opravdu podaří pouze v Plumlově za nákupákem," culil se vyhlášený řeznický mistr Ivan Mirga.

"Jsme rádi, že za námi kluci vždycky přijedou a tuhle akci si užijí. Navíc jsou i členy odborné poroty koštu pálenek, takže je využijeme i jinak," smál se jeden ze spoluorganizátorů Petr Piňos.

Vánoční jarmark na ZŠ E. Valenty v Prostějově. 14.12. 2022
Guláš za šedesát, punč za hubičku. Na školní jarmark v Prostějově přišly davy

Nejlépe letos chutnala meruňkovice. Odborná komise zaevidovala letos celkem devatenáct soutěžních vzorků a jednoznačně se shodla, že nejlépe klouže do krku meruňka od vítězného Vojtěcha Zapletala a stříbrné Terezy Smětákové. Třetí místo brala pálenka Tomáše Somra.

Další zajímavou akcí pořádanou Klubem neorganizovaných turistů Plumlov bude Předsilvestrovský výšlap na Chlum. Ten se koná v pátek 30. prosince, se srazem účastníků v 9.30 hodin u lva na Tyršově náměstí.