Padli dva pašíci vážící přes čtyři metráky. "Objednali jsme si dvě prasata, na jatkách jsme si je nechali zabít. Jedno mělo 220 a druhé 196 kilogramů. Všechno ostatní jsme připravili vlastními silami," sdělil Deníku Zdeněk Erva, hospodář mysliveckého spolku Předina Kobeřice.

Dokupovala se kolena i vnitřnosti. "Museli jsme ještě vzít bednu kolen, ledvinek, ovaru, jazyků a plecka. Vyrobili jsme kompletní sortiment, od jelit, jitrnic přes tlačenky a polévky. Vyškvařili jsme i sádlo a škvarky," vypočítal Erva.

Obědové menu. Ilustrační foto
Meníčka v Prostějově podražila. Do stovky už se nenajíte

Myslivci se umí ohánět noži i vařečkou. "Samotná výroba začala ve středu. Ve spolku máme dva řezníky Oldu Slavotínka a Pepu Režného. Významným pomocníkem je tradičně i Jiří Procházka, zkušený kuchař s hotelovou školou," chválil hospodář dobrovolné pomocníky.

Lidi nezanevřeli ani po dlouhé pauze. "Tři roky jsme zabíjačku nedělali kvůli covidu. Jsme rádi, že lidi přišli a snad budou spokojení. Z toho co jsme vyrobili stoprocentně nezbyde nic. A kdyby ano, tak si to rozebereme mezi sebou," usmíval se Zdeněk Erva.

Vedle studených zabíjačkových specialit, si mohli fajnšmekři pochutnat i na výpečcích s knedlíkem a se zelím, zabíjačkových polévkách a vše zapít točeným pivečkem.