Událost se v kině konala podruhé. Tentokrát nejen ve foyer ale také v kinosále. A zahrnovala celou řadu drobnějších akcí: hudební vystoupení, přednášky a dokonce pánský kabaret.

"Loni jsme si ověřili, že je ve foyer špatná akustika. Když se lidé u pokladen bavili, vepředu to rušilo. Bylo to trochu nedůstojné," uvedl organizátor Jiří Zháněl jeden z důvodů, proč se akce rozšířila.

Prostěpárty má zejména jeden cíl: působit preventivně. Na akci tak opakovaně přišla řeč třeba na rakovinu varlat či prostaty.

"Je to choulostivé téma, lidé se mu vyhýbají. Moderátorovi to zprvu nešlo lehce přes pusu," uvedl Zháněl, který jinak Petra Zakopala chválil.

Spokojenost pak s akcí projevil třeba jeden z hostů, urolog Jan Šarapatka.

"Je to dobrý nápad a skvělá akce," uvedl pro Deník doktor, který měl večer v sále přednášku právě o zdravotních rizicích pro muže.

Část mužské populace pak pokáral. "Informovanost není velká. Evropská urologická společnost nedávno udělala na toto téma výzkum. A nedopadl dobře. Ženy se o své zdraví zajímají více," dodal.

Víno, holičství i burleska

Součástí akce byla kromě odborných přednášek také hudební vystoupení, třeba skupiny Chilli weather, a také burleskní show, při němž si díky spoře oděným mužům přišly na své zejména ženy.

Ve foyer pak své výrobky představili pekaři a kavárníci, bylo zde k mání víno. Projevilo se i to, že symbolem Movemberu je knír. Nechybělo tak pánské holičství Barber shop, které přímo v kině pečovalo o vousy a kníry zájemců, ani stánek, kde si mohly i ženy vyzkoušet, jaké je to mít knír.

Movember nakonec slavil úspěch. Lidé kino z velké části zaplnili a snad i odpustili organizátorům, že závěrečné vystoupení se zpozdilo o hodinu.

"Vzala mě sem manželka. O akci víme už delší dobu, ale nikdy jsme zde nebyli," uvedl Jiří Látal.

Ocenil formu, jakou se organizátoři zhostili poukazování na zdravotní problémy. "Je na každém z nás, aby si o své zdraví pečoval a něčím k tomu přispěl. I proto klobouk dolů organizátorům," uzavřel.