Hned po příchodu do služby jim začíná pěkný frmol. Po pár minutách už zde mají dokonce frontu a vypadá to, že se celý den nezastaví.

„Denně zatím zabalíme přibližně třicet dárků, před Štědrým dnem toho bude možná ještě víc. Jsme ale dobře naladěné. Lidé nás vždy hezky pochválí a poděkují,“ prozradila usměvavá Adriana. Podle slov brigádnic službu využívají všechny věkové kategorie a nejde říct, zda chodí více mužů či žen.

Pánové pak neskrývají radost z toho, že za ně někdo tuto práci udělá a hlasitě to komentují.

„Zvládneme zabalit úplně všechno. Lidé chodí s různými věcmi. Všimla jsem si ale, že hodně kupují k Vánocům knížky a také spoustu hraček pro děti. Největším úkolem pro mě bylo zabalit polštář,“ doplňuje Adriana, když přilepuje mašličku na další balík.

„To já jsem třeba musela balit pánvičku a kamarádka včera kočárek na panenky. Oběma nám to dalo opravdu zabrat,“ svěřuje se Gabča.

Zájemci o službu mají možnost si vybrat hned z několika druhů balících papírů a mašliček.

„Největší zájem je o papír se sněhuláky a pak sovami, ten už nám dokonce došel. Žádnou konkrétní barvu zákazníci nepreferují, na odbyt jdou zlaté a stříbrné stuhy. Záleží prostě na tom, co má daný člověk rád a co mu vyhovuje,“ shodují se obě holky.