Samotná přístavby tělocvičny byla v minulosti několikrát odložena, kvůli výtkám majitele sousedního pozemku. Tentokrát už ale upravený projekt schválily všechny zainteresované strany a stavět se tak může.

"Jsem opravdu rád, že stavba zahajuje a lidé se mohou těšit na nový sportovní prostor, kterých je v našem městě potřeba. Jsme městem, které se může chlubit mnoha úspěchy našich sportovců, a třeba právě v této tělocvičně vzniknou sportovní výkony, které nás opět zapíší po pomyslné zlaté knihy sportu,“ věří náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Celkové náklady na realizaci stavby podle něj činí 33,1 milionu korun s tím, že statutární město Prostějov obdrží od Olomouckého kraje na tuto akci dotaci ve výši sedm milionů korun.

„V měsíci únoru tohoto roku jsme žádali o poskytnutí dotace. Dnes již víme, že jsme byli úspěšní a peníze nám byly schváleny. Nyní je třeba, aby o přijetí dotace rozhodli na návrh rady zastupitelé města,“ uvedl prostějovský primátor František Jura.

Volil bych jiné řešení, říká Matyášek

Dotace problémem nebude, nelíbí se umístění.

"Pro přijetí dotace ruku zvednu, s tím problém nemám," sdělil Deníku opoziční zastupitel Aleš Matyášek, ale dodal: "Se samotnou stavbou už nic nenaděláme, i když já bych volil úplně jiné řešení. Umístění tělocvičny není úplně koncepční, jedná se o stísněný prostor. Na druhé straně vím, že je v Prostějově po odpovídajících prostorách k provozování sportu hlad."

Smlouva o poskytnutí dotace bude předložena zastupitelstvu města na jeho zasedání v úterý 16. června 2020.

Samotná stavební činnost omezí dopravu.

"Dá se očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen průjezd a parkování v ulici Partyzánská v úseku od ulice Rejskova po ulici Havlíčkova," komentuje náměstek Rozehnal.

Pro DDM, a pak pro ostatní

Samotnou tělocvičnu pak budou moci využívat i rekreační sportovci.

"Dům dětí a mládeže, jako středisko volného času, vykonává svou činnost dle školského zákona a vyhlášky o zájmovém vzdělávání. V tomto ohledu bude tělocvična využívána jednoznačně jako místo poskytování zájmového vzdělávání," informuje Jiří Rozehnal.

"Jelikož je Sportcentrum - DDM Prostějov příspěvkovou organizací města, svěřilo mu svou zřizovací listinou možnost provozování i takzvané vedlejší (doplňkové, hospodářské) činnosti. Ta spočívá v pronájmech svěřených prostor, kam bude patřit i tato tělocvična. V praxi lze říct, že tělocvična bude nabídnuta pro pronájmy v době, kdy nebude zaplněna činností DDM. Nebude však určena pro vrcholový sport," doplnil Rozehnal

Nově vybudovanou plochu by tak měli využívat zejména florbalisté, rekreační tenisté nebo futsalisté.